Рух Назаретських Родин (РНР)

Виникнення РНР

logo rnrРух Назаретських Родин (РНР) є міжнародним християнським рухом апостольства сім'ї. Його метою, є освячення учасників через поглиблення їхнього життя духом Євангелія, шляхом єднання з Христом у повсякденному житті.

Ініціатором РНР був о. проф. Тадеуш Дайчер (1931-2009), який в 1985 році, разом з о. др-ом Андрієм Бучельом (1951-1994) та групою мирян, утворили у Варшаві першу євангелізаційну спільноту, яка дала початок рухові. Протягом двох років, РНР розповсюдився на території Польщі, а тепер діє також в десятках країн на всіх континентах.

Попри свій міжнародний характер, рух функціонує на основі єпархіальної структури, підкреслюючи зв'язок з місцевою Церквою. У єпархіях управляють ним священики-модератори, призначені єпархіальним єпископами.

Учасники руху проводять молитовно-формаційні зустрічі у парафіяльних спільнотах, які об'єднують людей за віком чи станом життя (подружні пари, молодь, діти, жінки, які самотньо виховують дітей), або за професією (медичні працівники, юристи, освітяни, тощо). Діянням спільнот керують світські аніматори, які в духовних питаннях тісно співпрацюють із священиками.

Рух Назаретських Родин є рухом універсальним - хоча основну увагу приділяється в ньому формуванню християнських постав в родинах, є в ньому місце також для осіб самотніх, молоді, дітей, священиків. Кожний, кому близька духовність, яку Рух пропонує, може без обмежень, взяти в ньому участь. Спільнота є місцем зустрічі як тих, хто вже знайшов Бога, так і тих, хто загубившись в сум'ятті цього світу, тільки що розпочав шукати Його. Важливе є прагненнязустрічі з БогомтаЙогомилосердям.

Духовність

Духовність Руху Назаретських Родин своє натхнення черпає з Євангелія реалізованого, за прикладом Христа, в радикальний спосіб - у житті, відносинах, виборах.

Духовність РНР є:

Христоцентрична: прагнення до повного сопричастя з Христом-Спасителем; це означає любити Бога і людей любов'ю Христа;

Назаретська: ідеал Назарету реалізований в наслідуванні Ісуса, який обирав вбогість, смирення, приниження та простоту;

Євхаристична: єднання справ свого повсякденного життя з Даром Євхаристії: виражається у частій (по-можливості - щоденній) участі у Святій Літургії;

обиранням убогих засобів, таких як: відмова від свого «я», самозречення, молитву, як найкращої допомоги на шляху до Бога;

Маріїна: виражається у ставленні довірення Богородиці, як Матері Церкви;

Еклезіяльна: члени РНР, дивлячись у світлі віри, бачать в ієрархії місцевої Церкви особливий канал благодаті, з якого випливають відносини синівської любові і послуху для єпископів.

Структура РНР

 1. Учасники Руху вбачають в ієрархії місцевої Церкви – яка є частиною Містичного Тіла Христа – особливий канал благодаті для себе. Звідси випливає синівська любов та послух правлячому єпархією єпископу, який є видимим джерелом і фундаментом єдності місцевої Церкви (Christifideleslaici, 30).
 2. Територіальна структура Руху вписана в єпархіально-парафіяльну структуру Церкви. Рухом в єпархії керує, призначений єпископом даної єпархії, модератор разом з групою священиків – які, приєднуючись до дій Руху – є духовними провідниками. З уваги на сакраментальну участь у священстві Христа, поряд з іншими священиками, вони виконують функцію служителя таїнств Євхаристії та покути. Піклуються про збереження правовірності проголошуваних навчань та служать духовною допомогою учасникам Руху в їх внутрішньому житті.
 3. Групи Руху постають при парафіях. Парафіяльними групами керує настоятель, або призначені ним священики разом зі світськими парафіяльними аніматорами.
 4. Світські аніматори, під керівництвом назначеного модератором світського єпархіального аніматора,виконують консультаційну роль та допомагають модератору реалізувати організаційні та апостольські завдання. Єпархіальний аніматор співпрацює з групою аніматорів деканатів, парафій, а також, міжпарафіяльних груп (дитячих, молодіжних, студентських, молодих сімей, різних професійних середовищ та інших). Світські аніматори Руху інтегрують спільноту, даючи свідчення своїм життям про любов до Бога і ближнього, виконуючи свої завдання в дусі служіння й жертовності. Вони займаються організацією локальної спільноти, а також апостольською діяльністю і, свідомі того, що діяльність, яка приносить плоди навернення, залежить від їх духовного розвитку. Свою формацію аніматори можуть поглиблювати в тому числі завдяки спеціалізованому навчанні в області сімейного та внутрішнього життя.

Структура РНР у нашій парафії:

 • Священик-модератор РНР в Україні о. Станіслав Свурка
 • Отець-настоятель о. Марек Дроздзік
 • Сестра Анна
 • Аніматори та учасники Руху

У нашій парафії є групи РНР:

 • 2 групи подружніх пар
 • Група родинного апостольства
 • Група старших жінок
 • Молодіжна група

 

Діяльність РНР

Апостольська діяльність учасників Руху, як відповідь на заклик до нової євангелізації, реалізується у:

 • праці особистого навернення,
 • свідченні християнського життя,
 • євангелізаційно-формаційному служінні
 • створюванні нових спільнот Руху,
 • активній участі в житті Церкви,
 • апостольстві поза межами країни,
 • наданні допомоги сім'ям, особливо уразливим,
 • духовній та матеріальній підтримці хворих, страждаючих і загублених,
 • поширенні навчання Церкви перед усім у сферах подружжя, сім'ї та виховання,
 • розповсюдженні католицьких часописів та книг,
 • іншій діяльності в залежності від місцевих потреб.

Життя спільноти у фото

Контакти

Аніматор Руху Назаретських родин у Чернівцях
Вонсович Ілона
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр), 18.00 (укр)
Пн - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.00 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на травень 2024

Молімося за те, щоб богопосвячені особи й семінаристи зростали на власній дорозі покликання завдяки загальнолюдському, душпастирському, духовному і спільнотному формуванню, яке приведе їх до того, щоб вони були вірогідними свідками Євангелія

   

Слово Боже  

"Бо як тіло без духа мертве, так і віра без діл мертва!"
Якова 2:26
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці