Неділя, 28 червня 2020 12:20

СЕРЦЕ ІСУСА, МИР І ПРИМИРЕННЯ НАШЕ

У Старому Завіті Месію називають князем миру (пор. Іс 9, 5). Над різдвяним вертепом ангели співали: "... а на землі - мир людям Його вподобання" (Лк 2,14).

Мир - одне з найважливіших благ людини. Ні багатство, гідність, слава, ні навіть здоров'я не можуть принести щастя, якщо чоловік не має миру, неспокійний. Перш за все, нам потрібен мир з Богом, досяжний завдяки таїнству Примирення. Як же ж ми повинні бути вдячні Спасителю, що Він своєю Мукою вислужив нам це таїнство, яке таким простим способом відновлює наш душевний спокій. Чи цінуємо ми собі це розрішення, отримане під час сповіді? Можливо, ми приділяємо найбільшу увагу розмові зі священиком, а менше – відпущенню гріхів, що є суттю таїнства. Пам'ятаймо, щоб всі умови доброї сповіді були дотримані: Щирий жаль за гріхи., тверде рішення більше не грішити, щира сповідь, відшкодування за гріхи Богу та ближньому.

Ісус дарує нам мир самим собою. Він полягає у відданні Божій волі у всьому і контролі над своїми пристрастями. Це не означає, що наше життя має бути вільним від боротьби та труднощів. Це було б ілюзією. Не може бути ідеального спокою на землі. Такий мир може існувати лише на небі, де ми будемо ідеально з'єднані з Богом.

Мир, який приніс нам Ісус, - це не спокій сплячої людини чи солдата, що тікає із поля бою. Мир Христа досягається для християнина, який бореться зі своїми злими схильностями і перемагає спокуси тіла та ілюзії цього світу. Цей мир є плодом чистої совісті та зірвання з кожним гріхом.

Ісус, Князь Миру, хоче, щоб мир панував серед людей. Він сказав: "Мир залишаю вам, Мій мир Я даю вам. Не так, як світ дає, Я даю вам" (Йн 14, 27). Мир без Бога і без любові до ближнього не може тривати довго. Бо мир є участю людей доброї волі. Міжнародні конференції та підписані мирні декларацій не дають впевненості тривалого миру, оскільки вони не покладаються на Бога і не рахуються з Ним.

Святий Лука Євангеліст подає таку подію з життя Спасителя: "Коли Ісус наблизився і побачив Єрусалим, то заплакав над ним, кажучи:" Якби і ти зрозуміло у цей день, що потрібне для твого миру! Тепер же сховано від очей твоїх"(Лк 19, 42). Єрусалим не впізнав Князя Миру, який прийшов до нього, він відкинув мир, який приніс йому Ісус. Недостатньо самому зберігати мир. Потрібно його поширювати. Не забуваймо ці слова Господа: "Блаженні ті, які творять мир, бо вони синами Божими названі будуть" (Мт 5, 9), тобто, як діти Божі, вони будуть насолоджуватися любов'ю Отця. У Паре-Ле-Моніалі Господь Ісус також пообіцяв наповнити миром тих, хто поширюватиме молебень до Його Пресвятого Серця. Заслужімо собі цей мир і благословення!

о. Віктор Ковальський

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр), 18.00 (укр)
Пн - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.00 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на вересень 2023

Молімося за те, щоб люди, які опинилися на узбіччі суспільства, не були забуті, і щоб до них ніколи не ставились як до відходів

   

Слово Боже  

"Свого тягара поклади ти на Господа, і тебе Він підтримає, Він ніколи не дасть захитатися праведному!"
Псалом 55:23
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   

Від Львівської Архідієцезії

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці