Міністранти

ministranteМіністрант — це той, хто служить, від латинського слова «мinistrare», що означає «служити». Отож, міністранти прислуговують священикові під час відправи Святої Меси та інших Богослужінь. Міністрант є також помічником при здійсненні інших Таїнств і обрядів. З якого часу існує служіння міністранта? Відповідь на це питання дуже проста: з тієї миті, з якого взагалі існує богослужіння. Коли утворювалася Церква, апостоли потребували когось, хто допомагав би їм. Тоді обрали сім помічників і назвали їх дияконами, тобто слугами. Коли християнськ ігромади збільшувались усі обов'язки розділяли на різних членів громади. У цьому далеком уминулому можна знайти початок виникнення і діяльності таких громад служителів, які сьогодні називаються Літургійною Службою Вівтаря, скорочено - міністрантами.

Хлопці, які виконують міністрантську службу є найближче біля Господнього вівтаря під час Святої Меси. Сама служба вимагає великої самовідданості, але міністрантиусвідомлють, що служать cамому Богові і людям, і свідомість цього їх зміцнює. Кожен міністрант по-справжньому дуже гордиться тим, що робить. Для міністрантів перебування в Літургійній Службі Вівтаря - дуже велика радість, бо своїм служінням показують, що будь-яке богослужіння є справою не лише священика, але і усієї парафії, і усіх вірних.

На даний момент в нашій парафії налічується 1 лектор та близько 25 міністрантів також є і декілька кандидатів в міністранти, які за рік навчання і приготовування стають в лави міністранської служби. Склад міністрантів часто змінюється — рік за роком приходять молодші члени літургічної служби, але й старші міністранти не полишають своїх зв'язків з Літургійнічною Службою і прислуговують під час урочистих відправ. Крім того міністранти вчаться відповідальності за своїх товаришів зокрема молодших, знаходять добрих друзів, і звісно надіються, що хтось з них в майбутньому стане священиком. Добру підготовку міністранти завдячують багатьом опікунам. Міністранти регулярно, кожного тижня мають зустрічі, де вони вдосконалюють свої вміння і пізнають та вивчають краще Літургію.

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр), 18.00 (укр)
Пн - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.00 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на травень 2024

Молімося за те, щоб богопосвячені особи й семінаристи зростали на власній дорозі покликання завдяки загальнолюдському, душпастирському, духовному і спільнотному формуванню, яке приведе їх до того, щоб вони були вірогідними свідками Євангелія

   

Слово Боже  

"Пильнуйте й моліться, щоб не впасти в спокусу, бадьорий бо дух, але немічне тіло!"
Від Марка 14:38
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   

Від Львівської Архідієцезії

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці