Субота, 15 лютого 2014 23:49

«Не має приналежності до кількох парафій одночасно». Парафія Воздвиження Всечесного Хреста

Іноді можемо мати сумніви, де наша парафія? Живемо в одному місці, прописані в іншому місці, і ходимо до костелу ще десь в іншому місці. Що говорить про це Церковний закон? Отож, парафія є конкретною спільнотою віруючих, над якою пастирську опіку, під керівництвом дієцезіяльного єпископа, доручено настоятелю, який є її пастирем. Парафія включає всіх віруючих на певній території. Приналежність до парафії залежить від фактичного місця проживання на території даної парафії. Таким чином, всі формальності, пов'язані з таїнствами хрещення, першого Святого Причастя, шлюбу, католицького похорону проводяться за місцем проживання в парафії.

Отже, дуже важливим є присутність віруючих під час душпастирського візиту (коляди), як свого підтвердження проживання на території парафії. Кожен католик належить до парафії, там де проживає. Чернівецькі католики є прихожанами парафії або св. Архангела Михаїла (костел у Садгорі), або парафії Найсвятішого Серця Ісуса (єзуїтський костел), або парафії Воздвиження Всечесного Хреста («костел на Боженка»). Належимо до одної конкретної парафії. Кожен католик іде до Бога у конкретній спільноті вірних, у конкретній парафії. Не має безпритульних прихожан. Не має приналежності до кількох парафій одночасно.

До речі відносно назви. Назва нашої парафії українською мовою звучить парафія Воздвиження Всечесного Хреста, згідно із назвою свята, яке обходимо 14 вересня. Протягом історії функціонували різні назви: «Воздвиження Чесного Хреста» (назва греко-католицького походження), «Воздвиження Святого Хреста» (назва польськомовного перекладу). Запам'ятаймо, офіційною назвою парафії є парафія Воздвиження Всечесного Хреста.

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр), 18.00 (укр)
Пн - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.00 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на грудень 2023

Молімось, щоб особи з обмеженими можливостями могли бути в центрі уваги суспільства, і щоб інституції пропонували інклюзивні програми, що розширюватимуть їхню активну участь

   

Слово Боже  

"Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне."
Від Йоана 3:16
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   

Від Львівської Архідієцезії

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці