П'ятниця, 05 червня 2020 09:42

СЕРЦЕ ІСУСА, СВЯТИНЕ БОЖА

"Кричатиме каміння!" - говорить наш Господь Ісус людям, які намагалися утішити радіючих на його честь. Це пророцтво здійснилося, як може побачити кожен, хто подорожує землею, населеною християнами. Європа, чиї нації сьогодні здебільшого забули про Бога, все ще кричить високими вежами соборів її столиць, невеликими вежами сільських храмів, величними стінами абатств та монастирів. Достатньо зайти під дах такого храму, щоб людські думки піднялися до гори - "Бог - світло", здаються кликати вітражі та колони різних кольорів і висот. І все ж таки наріжний камінь під такі місця, як Ченстохова, базиліки Рима - був закладений набагато раніше, ніж народилися його будівельники. Не було би їх, якби одного разу Богородиця не народила Сина і не поклала Його в ясла.

Храм Божий - це Серце Христа. Скільки було збудовано пірамід, храмів, статуй, шукаючи Творця, бажаючи наблизитись до Нього, ніби навпомацки, як св. Апостол Павло. І тут сам Бог подарував нам храм, якого Він хотів - таке людське серце, як наше, але досконале і безгрішне, об'єднане з Сином Божим, вічною Особою Трійці.

Серце Ісуса - це завжди відкритий храм, що символізує його посмертна рана. Щоразу, коли хтось хоче наблизитися до Бога, все, що він повинен зробити, - це прийти в храм. Він завжди відкритий, для кожного є місце, постійно горить яскраве світло Божої присутності. Наші душі можуть відчути це саме зараз під час адорації Пресвятого Таїнства. Серце Ісуса - це храм Божий, побудований Ним для нас, для людей. Тут ми вчимося віддавати славу Всевишньому, дякувати Йому за все, просити Його про те, що нам потрібно, і вибачатися за нещастя наших гріхів. Це Євхаристійне Боже Серце - це не лише храм, але й серце наших храмів. Будь то великий, готичний собор чи невелика лікарняна каплиця - усі католицькі церкви мають одне завдання - дати нам місце духовного вступу до «живого храму», яким є сам Ісус, Його Серце. Тому в дарохранительниці б'ється серце кожної церкви, тому, коли ми входимо до храму, стаємо на коліна і робимо благочестиво знак хреста. Ми не повинні дозволяти нікому ставитися до Божого дому лише як до пам'ятки архітектури.

Однак доброта Господа нашого ще більша. Наприкінці літанії ми молимось, щоб Він зробив «наші серця на подобу свого Серця». Це означає, що моє серце теж повинно бути храмом! Бог хоче жити в ньому, саме через Пресвяте Таїнство, отримане благочестиво і гідно, з любов'ю та усвідомленням того, що це Живий Хліб, справжня Особа Господа Ісуса, присутня в ньому для нас. Якби ми могли бачити Божу велич у серці іншої людини, ми, ймовірно, більш поважали би себе як християни. Не займалися бійками, плітками. Присутність Ісуса треба поважати, особливо в його "людських храмах". Кожна людина має в собі цю таємницю, мої близькі, але і незнайомі люди. Ось чому Господь Ісус говорить нам з любов'ю та напоумленням: «Те, що зробили одному з Моїх найменших братів, ви зробили Мені».

Шануймо і любімо Серце Ісуса та всі Його храми!

о.ВІктор Ковальський

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр)
Пн - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на червень 2022

За християнські родини, щоб вони жили безкорисливістю любові та святістю в щоденному житті

   

Слово Боже  

"Пильнуйте й моліться, щоб не впасти в спокусу, бадьорий бо дух, але немічне тіло!"
Від Марка 14:38
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   

Від Львівської Архідієцезії

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці