П'ятниця, 16 травня 2014 15:28

На даний момент проводяться реставраційні тонування втрачених ділянок авторського живопису

З початку березня в нашому костелі розпочався другий етап ремонтних робіт. Була демонтована стара електрика та затиньковані всі ділянки після змінення. Також, були зняті майстрами три вітражі з превсітерію, які відвезли до Львова для відновлення.

З 26 березня відновили свою роботу і консерватори. Ми вже писали про те, як та за якою схемою мають проводитись роботи по відновленню фресок. Нам знов вдалось трохи поспілкуватись з п. Миколою Толочко (керівник групи консерваторів), який детально розповів на якому етапі роботи вони зараз знаходяться.

На даний момент проводяться реставраційні тонування втрачених ділянок авторського живопису. Що ж це означає? Є місця де втрата живопису невелика і для того, щоб її відновити та зберегти автентичність історії ретельно підбираються спеціальні фарби, маленьким пензликом методом крапкування забиваються місця втрати фарби.

Основна частина декоративних розписів склепіння (стеля) та стін – в клейовій техніці. Спочатку наноситься шар фону, а потім почергово наступні кольори до повного завершення орнаменту. Основним пошкодженням розписів є замала кількість зв'язива та його деструкція, що призвело до втрати зв'язку частинок пігменту між собою, а також з основою. Частково на незадовільний стан фарбованого шару вплинув також конденсат, що постійно утворювався на погано вентильованому бетонному склепінні костелу. Та опалення, що проходило вздовж стін. Тепле повітря піднімало частинки пилу догори, де вони приклеювалися до мокрого від конденсату склепіння. Варто зазначити, що вентиляційний отвір був щільно закритий і не пропускав необхідної кількості повітря в храм. А малярство на склепінні є більш деструктоване в порівнянні з настінним.

По всій поверхні стінопису спостерігаються невеликі вздуття спричинені частинками негашеного вапна в структурі тиньку. Такі вздуття знаходяться на великій відстані один від одного.

Підвіконник середньої віконної ніші перемальований коричневою емульсійною фарбою по авторському фіолетовому тоні в клейовій техніці. Також перемальовано обрамлення дверей, що ведуть до захристії.

Ось так виглядає підготовка нашого храму до ювілею.

Альона СУХЕЦЬКА, парафіяльна газета «Промінчик» № 4(54)

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр), 18.00 (укр)
Пн - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.00 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на травень 2024

Молімося за те, щоб богопосвячені особи й семінаристи зростали на власній дорозі покликання завдяки загальнолюдському, душпастирському, духовному і спільнотному формуванню, яке приведе їх до того, щоб вони були вірогідними свідками Євангелія

   

Слово Боже  

"Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне."
Від Йоана 3:16
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   

Від Львівської Архідієцезії

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці