Неділя, 19 жовтня 2014 10:44

Ченстохова, Кальварія – молитва в цих санктуаріях завжди незабутня

З 17 вересня розпочались наші реколекції в Польщі. Учасниками були як діти так молодь, так і дорослі. Нашими опікунами були кс. Марек та с. Іра. Перше місто, яке ми відвідали була Ченстохова. Ми мали змогу двічі бути на Святій Месі перед Чудотворною іконою Матері Божої Ченстоховської. По дорозі ми відвідали парк мініатюр присвячений католицьким храмам та санктуаріям.

Вже багато років ми відвідуємо Бренну, де нас гостинно приймають парафіяни. Мали змогу зустрітися з нашими доброчинцями та побувати у гостях у п. Хелени. Відвідали парк атракціонів та зоопарк.

Дуже важливим духовним переживанням була екскурсія у концтаборі в Освенціумі, у якому загинули мільйони людей...

Далі наші реколекції огорнула чудова атмосфера у Кальварії Зебжидовській, де ми мали змогу молитись перед чудотворною іконою Матері Божої. У Кракові в нас була чудова екскурсія по Вавелю, зустрілися з кардиналом-сеньйором Мар'яном Яворським, другом святого Йоана Павла ІІ. Кс. Марек вручив йому пам'ятку присвячену 200-літтю нашого костелу, він нас поблагословив і ми рушили далі. Несподіванкою для нас була зустріч з кс. Андрієм Пеканцем, який зараз навчається у Кракові.

Після такої насиченої та пізнавальної програми ми зупинились у Маньовах, де нас люб'язно прийняв кс. Тадеуш. Тут ми вже проводили більше часу разом і мали змогу більше пізнати ближче один одного та об'єднатися у спільноту. Катехези с. Іри та проповіді кс. Мерека нас духовно виховували. Але й тут на місці ми не сиділи, відвідали м. Закопане, були в аквапарку. А вечорами ми збиралися біля вогнища, співали пісні, смажили ковбаски, були однією великою родиною.

Кожен наш день розпочинався та закінчувався молитвою, свята Меса була основою в ході дня. Під час нашої поїздки ми дякували Богу за дар Малої Базиліки для нашого костелу та просили про мир у нашій державі.

А ось ще деякі відгуки про наші реколекції:

Тоня Когут: "Це паломництво мені дуже сподобалось. Кожен день був наповнений новими враженнями від незнаних ще мені місць. Ченстохова, Кальварія – молитва в цих санктуаріях завжди незабутня. Незважаючи на погоду я завжди була рада дізнаватись про щось незнане".

Вадім Свищ: "Поїздка до Польщі була чудова. Враження від зустрічі з кардиналом Мар'яном Яворським просто неймовірні. Сім'ї, які нас прийняли на нічліг були дуже приємнимиі "суперовими". Кожна екскурсія була цікава і захоплююча для мене. Зустріч з кс. Андрієм, також підняла настрій. Велика подяка кс. Мареку".

Олександр Бохонько: "Нинішню осінь я зустрів особливо гарно, з європейськими враженнями. Мої враження є дуже позитивні. Поїздка була дуже цікавою та незабутньою, адже кожен день перебування був насичений цікавою програмою, екскурсіями, подорожами. Побували ми всюди: в Ченстохові, Хожові, Бренній, Закопаному, Маньовах та Кальварії. В Польщі дуже цікава архітектура і місцевість, прекрасні костели, Базиліки та Катедри. Найбільш вразило перебувати і молитися біля Чудотворної ікони Матері Божої Ченстоховської. Привітність людей, смачна кухня та "тепле" відношення до нас – залишилися тими моментами, які хочеться закарбувати в пам'яті і згадувати їх завжди. Хочеться від всієї душі сердечно подякувати нашому кс. Мареку Дроздзіку, а також нашим доброчинцям та спонсорам за те, що вони організовують такі цікаві поїздки для нас. Нехай Господь їх благословляє!"

Щиро дякуємо всім доброчинцям, які відкривають серця до ближніх, нехай Господь їх благословляє та допомагає. А особливо дякуємо кс. Мареку, який для нас – як тато.

Підготувала Яна ГУТНІЦКА

Парафіяльна газета "Промінчик" №7 (57)

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр), 18.00 (укр),
Пн - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на січень 2023

Молімося за те, щоб вихователі були вірогідними свідками, навчаючи братерства замість суперництва і допомагаючи зокрема найуразливішій молоді

   

Слово Боже  

"Хто тіло Моє споживає та кров Мою п'є, той має вічне життя, і того воскрешу Я останнього дня."
Від Йоана 6:54
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці