Четвер, 06 грудня 2012 09:52

Пастирське слово архиєпископа Мечислава Мокшицького на Адвент 2012

Дорогі Брати у священстві! 
Богопосвячені особи! 
Возлюблені в Христі Брати і Сестри! 

Пророк Єремія, віщуючи час, в якому от-от виповниться Божа обітниця, яку Всевишній дав дому Ізраїля та дому Юди, показує те, в який спосіб втіляться в життя Божі Слова: «Того часу Юда спасеться, Єрусалим житиме в безпеці. І дадуть ім'я йому: Господь – наша справедливість!» (Єр 33, 16). Ця обітниця поширюється на всі народи, які увірували в Боже Слово та стали на дорогу спасіння, з послухом крокуючи за голосом Господнього Провидіння. Ми також належимо до грона вибраних і покликаних вірити. З цієї віри й для нас має народитися спасіння та почуття безпеки.

Вслуховуючись в Слово Боже, особливо в слова Пророка Єремії, розпочинаємо новий Літургійний Рік у нашому житті. Розпочинаємо цей рік словами пісні: «Небесні хмари – росу розсійте, сльозою неба землю обмийте. Прости нам, грішним, тяжкі провини, зглянься над нами, Боже наш єдиний». До цих слів додаємо слова Єремії: «Господь – наша справедливість!» і маємо чудовий план мандрівки дорогами Адвенту. Адвенту, який співпадає з часом наростаючої кризи віри і економічної кризи; з часом воєнних дій в Святій Землі, де прийшов на світ Ісус Христос – Світло Справедливості; з часом занепаду моральних цінностей, наслідком якого є хаос, що поглинає людину, руйнуючи в ній споконвічні правові, культурні та етичні норми. Прикладом цього може бути переслідування християн у країнах, де більшістю є сповідники інших релігій, вороже налаштованих до учнів Христа.

Такому світу можемо протистояти, визнаючи, що Бог є нашою справедливістю, дорогою наших думок, слів і вчинків. Такому світу ми, вірні римсько-католицької Церкви в Україні, сказали під час тривання Євхаристійного Конгресу і Ювілею нашої Архідієцезії, що не ходитимемо його дорогами. Такому світу протистоїмо, відповідаючи на заклик папи Бенедикта XVI, який в апостольському листі PORTA FIDEI скеровує до нас слово: «Не можемо погодитися на те, щоб сіль звітріла, щоб запалене світло тримати під посудиною (пор. Мт 5, 13-13). Також і сучасна людина, так як Самаритянка, яка зустрілася з Ісусом біля криниці, може заново відчути потребу слухати Христа, який закликає вірити в Нього та черпати живу воду, яка б'є з його джерела» (пор. Й 4, 14).

Цьогорічний Адвент, вплетений в проголошений папою Бенедиктом XVI Рік Віри, нехай розбудить в нас запал свідчити про Бога, бо це ж ми є сіллю землі і світлом сучасної Церкви і світу. Це ж в наших долонях палають роратні ліхтарі, що символізують очікування і вихід назустріч Тому, який сяйвом віри і правди роз'яснює нашу земну путь. Перебуваючи з Господом переконаємося в правдомовності Бога та станемо свідками того, як в наш час і на наших очах Всевишній виконує обітниці, даруючи нам спасіння, безпеку і фундаментальне переконання, що це Він є нашою справедливістю.

Дякую Вам за тривання в вірі, турботу про власне і ближніх спасіння та за крокування дорогою Божої правди. Від щирого серця Вас благословляю.

Львів, Урочистість Ісуса Христа Царя Всесвіту
25 листопада 2012 року

Архієпископ Мечислав Мокшицький
Митрополит Львівський

rkc.lviv.ua

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр), 18.00 (укр)
Пн - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на квітень 2019
Загальний: за лікарів та працівників гуманітарних місій, що перебувають у зонах бойових дій і наражають на небезпеку власне життя заради порятунку інших.
   

Слово Боже  

"Найперше майте щиру любов один до одного, бо любов покриває багато гріхів!"
1 Петра 4:8
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці