П'ятниця, 01 червня 2012 23:13

Урочистість Пресвятої Трійці

Пресвята Трійця - це основна таємниця християнської віри, що твердить про єдиного неподільного Бога в Трьох Особах - Отця, Сина і Святого Духа. Бог об'являє себе в історії спасіння через "Слово", в котрім присутній Бог, і через Духа, за допомогою якого уможливлює розуміння "Слова". У людей в різні часи виникало питання: "Хто такий Бог?"

На це питання відповідали по-різному. Та люди хотіли знати правду про Бога. І Бог бажає дати себе пізнати людині. Ізраїльському народові Бог об'являє себе як могутнього Творителя Всесвіту. На початку книги Буття записано: "На початку створив Бог небо і землю. Земля була порожня..., а Дух Божий ширяв над водами" (Бут 1, 1-2). Уважно прочитавши й обміркувавши ці вислови, зрозуміємо, що у створені світу брали участь Бог Отець, Слово і Святий Дух, тобто Пресвята Трійця. Про створення людини у Святому Письмі читаємо таке; "Створімо людину на наш образ і нашу подобу" (Бут 1, 26).

У Новому Завіті Свята Трійця об'явилася при хрещені Ісуса в Йордані. Охрестившись, Ісус вийшов з води, - тоді розкрилося небо і Дух Божий, мов голуб, зійшов на Нього. І голос пролунав з неба: "Це Син мій любий, що його я вподобав" (Мт 3, 17). Перед вознесінням Ісус сказав до апостолів: "Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи: христячи їх в ім'я Отця і Сина і Святого Духа" (Мт 28, 19). Це коментує Св. Іван Золотоустий: "Чи бачиш нерозривність Трійці? Хіба тут є різниця, або зміна, або зменшення?" (св. Ів. Золотоустий, Бесіда 2 на Св. П'ятдесятницю). Це слова Ісуса про три Особи Божі. Єдність і неподільність Божих Осіб для обмеженого людського розуму незбагненні. Християнська наука навчає, що Бог є Буття, живе в єдності трьох Осіб, в яких є одна Божа природа. Усі три Особи є правдивим Богом, але одним, вони однаково вічні, всемогутні, всезнаючі. Людині це тяжко зрозуміти. Духовний світ і його закони не тотожні з матеріальним світом. "Думки бо мої - не ваші думки, і дороги ваші - не мої дороги... Бо так, як небо вище від землі, так мої дороги вищі від доріг ваших і думки мої вищі від думок ваших" (Іс 55, 8-9). Така велика й одночасно інша та недосяжна таємниця Бога у Святій Трійці, що людині неможливо пізнати її розумом до кінця, а лише частину і то через недосконалі порівняння.

Свята Трійця живе у взаємній любові, спільній дії, погодженості всіх трьох Божих Осіб. Святий Августин у творі "Про Святу Трійцю" пише, що таємниця Святої Трійці відкриває нам внутрішнє життя Бога, Боже пізнання, Божу любов та Божу діяльність. Усі три Особи творили світ, беруть участь у його спасінні, освяченні, хоч ми створення приписуємо Отцеві, спасіння - Синові, а освячення - Святому Духові. Господь усе чинить з любові. Людина, створена на образ і подобу Божу, - є іконою Бога, іконою Пресвятої Трійці. Наука про людину стверджує, що людина наділена такими трьома дарами: розумом, волею та почуттями. З цим погоджується навчання Церкви, Їх, ці дари, тяжко розділити. Вони становлять одне ціле, але кожний дар виконує певну функцію, і вони тісно залежні між собою.

Можемо порівнювати, що у Всевишнього і в людини існує тісна єдність і неподільність. Тільки в людини вона є між розумом, волею та почуттями, а в Бога - між трьома Особами. Можемо пробувати розуміти єдність Бога на певних порівняннях: батька, матері, дитини. Дитина - вияв любові між батьком і матір'ю, що скріплює їхній союз й об'єднує сім'ю в одне неподільне ціле. Аби людина могла пізнати Божу любов. Син Божий приходить на землю, щоб об'явити людям Бога як люблячого Отця. У Христі ми пізнаємо досконалу людську природу, тільки в людському тілі. Ісус - правдивий Бог, рівний Отцеві: "Хто мене бачив, той бачив Отця... Тож вірте мені, що я в Отці, а Отець у мені" (Йо 14,9; 11). Христос прийшов на землю, аби спасти й освятити нас, завдання Святого Духа - освячувати людей через перебування в людях.

Пресвята Трійця постійно підтримує світ в існуванні й освячує людей. Без підтримки Бога світ негайно перестав би існувати, а разом з ним і ми. Під час наших богослужінь ми постійно прославляємо Пресвяту Трійцю. Наші часті славословлення спрямовані на загадування трьох осіб Божих: Слава Отцю і Сину і Святому Духові... Це - гімн Богові, спів для Нього та коротка, але змістовна молитва, котру маємо вимовляти з великою увагою і любов'ю. Бажав би пригадати ще про одну молитву, котру майже всі знаємо та щоденно промовляємо: "Пресвята Трійце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, завітай і зціли немочі наші, імені твого ради". Хай це коротке роздумування допоможе нам уважніше промовляти наші молитви та прославляти Бога повсякчасно!

Джерело: http://www.truechristianity.info

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр), 18.00
Пн - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.30 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на січень 2021

Молімося, щоб Господь дав нам благодать жити у повному братерстві з братами й сестрами з інших релігій, без сварок, молячись одні за одних, відкриті на всіх

 

   

Слово Боже  

Прийдiть до Мене, працею зморенi! Прийдiть ло Мене усi струдженi та обтяженi - i Я вас заспокою! Бо ярмо Моє любе, а тягар Мiй легкий
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці