Субота, 06 червня 2020 09:47

СЕРЦЕ ІСУСА, ХРАМЕ ВСЕВИШНЬОГО

У великому місті раптово згасає електрика - відмова мережі. Так як це вже вечір, люди сидять у темряві перед чорними екранами. Тут темно і тихо. Через мить повернуть світло, але поки що ти на мить почуєш власне дихання, ти можеш почути іншу людину за стіною, вітер між будівлями ... У тиші людина може почути навіть биття власного серця або серця людини, яка знаходиться поруч. Маленька дитина в храмі іноді запитує батьків перед св. Месою: "Чому тут так тихо?" Спокій і тиша старих храмів справляють велике враження не тільки на дітей. Є щось заспокійливе, якась велика серйозність у мовчанні святих образів, колон та вівтарів. Однак ця тиша нам потрібна не лише для душевного комфорту. Вона набагато полегшує молитву. Ось чому батьки пояснюють здивованій дитині, приклавши палець до губ, що треба бути тихими, бо Бог поруч.

Ми завжди близькі до Бога, хоча не завжди ми це помічаємо. Здивованим грекам св. Павло пояснив, що в Бозі «ми живемо, рухаємося та існуємо». Проблема людини полягає не в тому, що її кинув Бог, а в тому, що вона Бога покинула. Наші гріхи - це розрив між нами та Богом - виритий з недовіри, гординею та егоїзмом та переконанням у власній доброті. Бог приходить поміж людей, зайнятих своїми справами і духовно сліпими, щоб бути з ними, незважаючи на їх слабкість. Ось чому у нас є так багато вівтарів у Старому Завіті, звідси і Храм, де Божа Присутність спочивала на Святому місці. Це місце, Святеє Святих, було оточене найвищою пошаною, і раз на рік, у найурочистіший день, єврейський первосвященик з тремтінням промовляв незбагнене Ім'я Бога, якого ніхто не мав права вимовляти щодня. Бог був зі своїм народом, сповнений милості та доброти. Однак Храм, який мав Всевишній у Старому Завіті, був лише передвіщенням чогось набагато більшого та досконалого.

Храм, красива споруда, зведена великою ціною, сповнений багатства, а також безліччю жертв, звершених у ньому, та сонми священиків, одягнених у найдорожчі шати - все це було лише попереднім передвіщенням досконалого Храму, Жертви та Священства. Ці три речі повністю присутні у Господі Ісусі, у Його Святому Серці. Це Боже Серце - справжня Божа оселя з людьми. Завдяки йому здійснюються передвіщення пророків - Бог живе зі своїм народом, Він - Еммануїл, «Бог з нами». Тут, у цьому Пресвятому Таїнстві, перед яким ми стаємо на коліна, є живі докази цього. Господь Ісус також є для нас справжнім "первосвящеником майбутніх благ". Бо сьогодні Бог серед нас у Таїнстві Вівтаря, щоб ми колись були з Ним на небі. Син Божий, помираючи на хресті, "завдяки власній крові увійшов один раз до святині й здійснив вічне викуплення". (Євр 9, 11).

Пресвяте Таїнство, присутнє в наших храмах як справжня Святиня Христового Тіла, є знаком Божої любові. Через Святого Духа ця любов є постійно з нами, чи ми працюємо, відпочиваємо чи спимо. Однак, щоб побачити це і прожити цю радісну і безтурботну віру в Божу присутність, нам потрібна тиша. Нам потрібно занурити своє серце, так часто мучене думками, в тиші храму, де ми адоруємо Господа Ісуса. Треба намагатися бути тихими ззовні - вимкнути мобілки, не розмовляти з сусідами, але ще важливіше - внутрішнє приглушення звуку. Залиште свої справи, завдання та турботи та ваших близьких. Побудьте в тиші перед Богом, щоб ви чули Його добре, живе Пресвяте Серце - Храм Всевишнього.

о. Віктор Ковальський

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр), 18.00 (укр),
Пн - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на квітень 2023

Молімося за якнайбільше поширення культури ненасильства, яка проходить через те, щоби дедалі менше вдаватися до зброї, як з боку держав, так і громадян

   

Слово Боже  

"Бо як тіло без духа мертве, так і віра без діл мертва!"
Якова 2:26
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці