Середа, 03 червня 2020 09:31

СЕРЦЕ ІСУСА, ЗІ СЛОВОМ БОЖИМ СУТТЄВО З’ЄДНАНЕ

Ми живемо мов в невидимому океані. Хтось ходить по бульвару ріки Дніпро, блукає підземними коридорами, залишається вдома або летить над землею - оточений потоками слів. Мільярди імпульсів, цілі потоки інформації, подорожують повітряними та радіохвилями, по кабелях... Голоси молодих та старих людей, голосні чи переходячи в шептань, несуть між собою те, що робить нас людьми. Вони інформують про прибуття поїзда і - вимовлені приголомшливим голосом - оголошують про смерть найближчої людини. Вони, як вогонь, несуть прокляття чи насильство, або оточують нас визнанням кохання. Кожен з нас живе в цьому невидимому людському океані слів, і кожне слово щось означає.

В едемському саду Бог дав своєму коханому синові завдання: назвати все живе. Адам дав імена рослинам і тваринам, він спілкувався з Євою, а також - із самим Богом. Йому, нескінченному і незбагненному, довелося вдаватися до використання наших людських слів, щоб бути поруч з нами, щоб розповісти про себе. Навіть після первородного гріха ми чуємо Творця, який пояснює людям наслідки їхнього гріха; виникнуть труднощі в розмові між ними. Брехня демона, древнього змія, також отруїла людську мову. Однак Бог не перестав говорити людям, і ті, хто почув Його голос, зрозуміли, наскільки Його слова відрізняються від людських слів. Людська мова іноді схожа на пісок, а слова Бога - скеля спасіння. Грязьову брехню омиває живе джерело Божої правди, що міститься в словах пророків; Слово Боже триває вічно, через нього, як ми співаємо в псалмі, виникли небеса. Коли людські слова провалюються, то Божі слова стають немов світло, яке освітлює нерівні стежки.

Людські слова занадто малі, щоб розповісти про Тайну Божу; наприкінці свого Євангелія святий Йоан шкодує, що "усього світу не вистачило б книг для написання", щоб точно переказати вчинки Ісуса. На початку свого Євангелія він називає Його «Словом». "In principio erat Verbum ..." - на початку було Слово Боже, і через нього постало все, від найменшого атома до найбільшої галактики. Це Слово не є звуком, це навіть не те, що написано в Біблії. Світ і Свята Біблія - це як відображення Слова, а воно само - це Бог. Через вічний Божий Розум, завдяки якому сам Творець пізнає себе і любить. Ми говоримо тут про найбільшу таємницю, про таємницю Святої Трійці.

Коли ми стаємо на коліна перед Пресвятим Таїнством, у нас, мабуть, є найкраща можливість розмірковувати над цими тайнами. Слово Боже, відображене в кожному творінні, особливо в людині, нагадане нам у Біблії, насправді є живою Особою, Сином Божим. Це Слово стало тілом, об'єднавшись із людським серцем. Ось чому наша релігія - це не лише «релігія книги», де найважливіше - це книга, сповнена слів пророків та євангелістів. Ні - наша релігія - це релігія «живої книги Божественного Серця», відкритої нам під час цієї адорації, відкритої в святих таїнствах, особливо під час Святої Меси. Якщо буде в нас бажання вислухати це «Божественне мовчання», якщо ми сприймемо кожне слово Біблії з повагою та слухатимемо інших людей, це також випрямить наші слова, вилікує джерело мови, яким ми можемо іноді образити навіть наших близьких. Як пише св. Яків: "тими самими устами благословляємо Бога і проклинаємо створених Ним людей", створених на Його образ і подобу. Повірмо, що Боже Слово має силу змінити нас.

о.Віктор Ковальський

   

Святі Меси  

Нд - 9.00 (пол), 11.00 (укр),
13.00 (укр)
Пн - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Вт - 9.00 (пол) 
Ср - 9.00 (пол)
Чт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Пт - 9.00 (пол), 18.00 (укр)
Сб - 9.00 (пол), 18.30 (укр)

   

Молитовні наміри  

Молитовний намір Папи на червень 2022

За християнські родини, щоб вони жили безкорисливістю любові та святістю в щоденному житті

   

Слово Боже  

"Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне."
Від Йоана 3:16
   

Читайте, слухайте  

ewtn ua

   

Ми у Facebook  

   

Від КРЕДО

   

Від Львівської Архідієцезії

   
© Парафія Воздвиження Всечесного Хреста Римсько-Католицької Церкви в Україні. м.Чернівці