Версія для друку
Четвер, 17 липня 2014 18:53

Анонс для журналістів

Шановні журналісти! 

У суботу, 19 липня, після урочистої Святої Меси з нагоди 200-ліття костелу Воздвиження Всечесного Хреста (Меса розпочнеться об 11.00 та орієнтовно завершиться о 13.00) із журналістами зустрінуться гість з Ватикану, Його Ексцеленція Архієпископ П'єро Маріні та глава Конференції Римсько-Католицьких єпископів України, архієпископ Мечислав Мокшицький (у минулому – особистий секретар Блаженного Папи Івана Павла II та Папи Бенедикта XV).

На зустріч із журналістами орієнтовно відведено 20 хвилин. Зустріч після Святої Меси у передній частині храму, біля головного вівтаря. Нагадуємо, під час Святої Меси відбудеться неординарна подія - надання чернівецькому костелу титулу Меншої Базиліки.

Коротка інформація про архиєпископа П′єро Маріні.

Вперше Чернівці відвідає гість з Ватикану - 72-річний Архиєпископ П'єро Маріні - Голова Папського Комітету з Міжнародних Євхаристійних Конгресів. Впродовж багатьох років він займав посаду Обер-церемоніймейстера папських літургійних церемоній, людина, яка з'являлася при Папі на кожному святкуванні. Інноваційний підхід архієпископа Маріні до папських церемоній іноді робив його центром критики. Так, у жовтні 2003-го, у ході канонізації трьох місіонерів, у месу були включені африканські та індіанські танці. Тому багато хто в католицькій церкві вважали надмірним захоплення Маріна різноманітними етнічними ритуалами, які він любив вставляти в богослужіння. До речі, одним з постійних критиків церемоніймейстера-новатор а був кардинал Йозеф Ратцингер (згодом – Папа Бенедикт XVI), але практично всі його ініціативи отримували схвалення Папи Іоанна Павла II.

Разом із П'єро Маріня Святкову Літургію відправлятиме голова Конференції Римсько-католицьких єпископів України, архієпископ Мечислав Мокшицький. (у минулому – багаторічний особистий секретар Блаженного Папи Йоана Павла II та Папи Бенедикта XVI)

Коротка інформація про архиєпископа Мечислава Мокшицького.

Мечислав Мокшицький — Архієпископ-митрополит Львівський Римсько-Католицької Церкви. Голова Конференції Католицького Єпископату України латинського обряду. Народився 29 березня 1961 р.

З 1981 р. по 1983 р. навчався у Вищій духовній семінарії у Перемишлі. У 1987 р. закінчив богословський факультет Люблінського католицького університету. У 1991—1996 рр. навчався у Папському університеті св. Томи Аквінського "Angelicum", де у 1996 р. отримав статус доктора богослов'я. На диякона був висвячений у 1986 р. у Любачеві, а на священика 17 вересня 1987 р.вня 1997 р. був призначений почесним капеланом Його Святості Папи Римсього, а з 28 травня 2003 р. — прелатом Його Святості. Від 3 травня 2002 р. — каноник капітулу Львівської катедри. До свого призначення архієпископом-коад'ютором від 1996 р. працював особистим секретарем Папи Римського.